Як пришити вставку у верхній одяг

Вставка у верхній одяг призначена для того, що збільшити корисний об’єм вашої улюбленої куртки/пальто/шуби, і під нею міг поміститися і малюк у слінгу, або великий вагітний животик. При індивідуальному замовленні майстрині, які відшивають вставки, підбирають молнії так, щоб вони підходили до вашого одягу, але для цього ви маєте відправити його до майстрині і дочекатися виконання замовлення. Наші вставки ВЖЕ ГОТОВІ - вам не потрібно придумати, що одягати поки ваша куртка буде на “реконструкції”, але вам потрібно трішки “вдосконалити” вашу куртку самостійно - пришити до неї планочки-кріплення. Як це зробити найкраще, ви прочитає в цій статті. Втім, у вас може бути і своє бачення, яке відрізнятиметься від нашого ;)


1_terminy1.Переконуєтеся, що ваша куртка має достатню довжину для слінгоносіння (змійка від 70 см). Обираєте колір вставки. Оформлюєте замовлення. Отримуєте вставку. І роздивляєтеся фото, щоб ми користувалися однаковими назвами.


2. Примотуєте дитину у слінг на зручну вам висоту. Одягаєте куртку, до якої плануєте пришити вставку.


3. Визначаєте висоту пришивання.


2_1_riven3а. Прикладаєте вставку (до якої пристібнуті кріплення) до дитини так, щоб куліска із верхньою резинкою (яка регулюється фіксатором) опинилася у дитини на шиї. Накриваєте полами вашої розстібнутої куртки вставку і відмічаєте обмилком (крейдою) місце де опинився верхній край планочки-кріплення. На всяк випадок ковзаєте рукою по куртці і переконуєтеся, що довжини куртки вистачає, щоб нижній край вставки був на тому ж рівні, що і куртка, або, що краще, вище (тоді ви зможете застібнути знизу свою куртку на рідну молнію і почуватиметеся більш захищено).


3б. Якщо вставка все ж довша за куртку, то тоді орієнтуйтеся на нижній край, а не на верхній, і починайте пришивати знизу.


2_2_riven3в. Якщо ваш малюк ще не народився і вставка потрібна на період вагітності, і є зазор по низу, то рекомендуємо пришивати так, щоб самий верх вставки (не верхня куліска з резинкою, а самий верх), був на рівні початку шиї.


4. Визначаєте глибину пришивання.

По розрахункам вставка достатньо широка, щоб підійти навіть на трирічну дитину навіть при тіснуватій куртці. І для вашого комфорту та з естетичної точки зору, кріплення варто пришивати поглибше. Завдяки цьому планочка-кріплення не буде заважати застібати вашу куртку, коли ви будете нею користуватися без вставки. А загальний корисний об’єм куртки+вставки буде ближчим до потрібного (нагадаю, що ширина розрахована із добрячим запасом). І, окрім того, поли куртки трішки прикриватимуть змійки-кріплення, що, на мою думку, виглядає більш акуратно.3_glybyna

Отже, якщо вам не критично, щоб працювала вся ширина вставки, то я рекомендую пришивати так, щоб край планки-кріплення зверху трішечки не доходив до рідної молнії вашої куртки (і потім не заважав застібати її). Відповідно в основній частини планки-кріплення, яка вужча за верх та низ, край буде на пару см глибше, ніж молнія куртки.


5. Як Ви вже помітили, коли міряли на якій висоті-глибині потрібно пришивати кріплення, планка має бути розташована так, щоб молнія опинялася всередині (між курткою та планкою). Рівний край планки-кріплення розташовується найглибше і є місцем пришивання. Ви можете використовувати будь-який міцний ручний шов, але будьте уважні в процесі - не проколюйте куртку наскрізь, щоб не псувати її - пришивайте до самої підкладки.

І ще невеличкий секретик. Зазвичай підкладка в куртках починається не від самої змійки, а трохи глибше. А між змійкою і підкладкою є смужка основної міцнішої тканини. От ми рекомендуємо пришивати до краю цієї міцнішої тканини - на місці її з’єднання з підкладкою. Але, звісно, перевірте чи вам тоді вистачить загального об’єму.

Самий верх, та самий низ пришивайте ретельніше - на них більше навантаження.


Якщо у вас виникли запитання, або зауваження, або ви хочете поділитися своїми враженнями - пишіть-телефонуйте-приїжджайте!


Аліна Яковенко