Що таке слінг?

Мамина малеча, або маляткина мама

Мамина малеча, або маляткина мама

знаєте, що колись були такі часи, коли візочки для дітей були дуже дивним приладдям і дозволити їх собі могли лише багаті аристократичні сім’ї? А всі інші носили дітей на собі. Бо зазвичай на ручках дитина спокійна і не крає нічиє серце плачем і пхиканням. Але ж окрім малечі ще є стільки справ! І тому користувалися різноманітними пристосуваннями, які дозволяли дитині бути поруч з мамою, а мамі - мати вільні руки та відносну свободу пересування. Називалися вони по-різному, і виглядали по-різному, але призначення було одне – без шкоди для здоров’я(!) забезпечити постійний контакт між мамою та дитиною. Ви скажете, що то було давно і тепер дитячий візочок може собі дозволити фактично кожна молода сім’я. Так, але далеко не кожна дитинка погоджується в ньому лежати. Бо за 9 місяців внутрішньоутробного життя вона звикла до биття маминого серця, до її запаху, до ритму її ходи, а цей світ геть незнайомий і страшний, і хочеться назад в безпеку, а зовсім не в холодне ліжечко. І тут на допомогу приходить оте саме пристосування, яке тепер ми називаємо слінгом.

Отже, слінг – це шматок тканини, в якому дитинка розташовується у фізіологічній, тобто природній (!) позі – точнісінько як у мами на ручках. За умови правильного вдівання слінгу його тканина забезпечує підтримку спинки малятка по всій довжині, а коли воно трішки підростає, дозволяє носити вертикально з розведеними ніжками, що є чудовою профілактикою дисплазії. За умови вдалого крою та правильного підбору тканини слінг стає незамінним помічником для мами, оскільки дозволяє досить довго носити дитину і практично не відчувати її ваги. А кажуть, що якщо немовля носити на ручках стільки, скільки воно просить, то воно виросте спокійнішим, впевненішим і відкритим до світу. Більше того, стверджують, що дитинка, яка отримала маму саме в тій кількості, в якій хотіла, виростає більш самостійною, бо їй не треба весь час оглядатися і перевіряти чи мама не зникла, і вона знає, що її завжди підтримають саме тоді, коли це буде потрібно. Ну і не слід забувати про те, що слінгодитинка не витрачає сил на те, щоб докликатися до мами, а використовує цю енергію на ріст і розвиток, і має міцніше здоров’я.

Які ж вони бувають, ті слінги?
У слов’ян це раніше був поділ. Пам’ятає прислів’я «принесла в подолі»? Так казали не лише тому, що частенько дітей народжували прямо в полі і приносили в тому, що мали, а ще й тому, що в тому самому довгому і широкому подолі їх носили і потім – доки вони не зможуть самостійно ходити. Цигани носили і носять в звичайній хустці. На сході користуються май-слінгом, онбухімо та подегі. На півночі носять малечу під верхнім одягом, спеціально для того пристосованим. В Індії модифікують сарі. В Мексиці дитинку примотують до себе за допомогою ребозо. Але одними з найпопулярніших слінгів є слінг-шарф та слінг з кільцями.

sling-sharf.jpg

Слінг-шарфСлінг-шарф

ssk-na-stegni

Слінг з кільцямиСлінг з кільцями

Правильний слінг з кільцями

Слінгорюкзачок

Слінгорюкзачок

Май-слінг та слінгорюкзачки


Відео-ролик про слінги для тих, кому не хочеться читати (півгодинна передача “Ребенок родился с Натальей Земской” про різн види слінів, ї кориснісність та зручність, з коротенькими інструкціями та дітками різного віку):

Ну і на останок, до побажань гармонії, взаємопорозуміння з дитиною і щасливого батьківства, додам ще невеликчу пораду – уважно читайте інструкції. А якщо вам не пощастило, і інструкція – це один аркуш з кількома маленькими картинками, на яких важко щось розібрати, то шукайте поблизу слінгомаму, яка вам все пояснить вживу, або вивчайте інструкції в Інтернеті, бо слінг дозволяє носити дитину правильно і легко, але цьому потрібно навчитися!