техніка безпеки

Часові обмеження
Вікові обмеження
Техніка безпеки
Загальні правила комфорту та вдалої намотки
Догляд за слінгом

Часові обмеження

Дитину в слінгу можна носити довго і дуже довго, але при цьому робити невеличкі паузи. В природніх умовах мами не мають підгузників і часто висаджують своїх дітей (допомагають їм справити нужду). Для цього дитину потрібно, як мінімум, взяти на ручки, а це вже міні-масаж. Якщо ви не висаджуєте малечу, то приблизно раз на годину, якщо дитинка не спить, виймайте її зі слінгу і розминайте протягом хвилин 10-15 поносіть її в ніших позах, порозминайте, зробіть легкий масаж. Малюка, який спить витягати зі слінгу немає потреби доки він не прокинеться.Вікові обмеження

(Рекомендації згідно інструкції Ліги слінгоконсультантів)

В нашій культурі більше прийнято носити маленьких діток горизонтально, але вертикальна позиція нічим не гірша, а може навіть і краща – досягається правильінша скругленість спинки, кут вставляння стегон в кульові суглоби, тепло від маминого живота гріє маленький животик, а оскільки носячи малюка в слінгу ми не застигаємо нерухомо, то маємо легкий і дуже корисний масаж.

Проте краще буде носити дитину по-різному (якщо до горизонталі немає протипоказань):
• З віку коли малюк впевнено тримає голівку та починає тримати спину (приблизно 3-4 місяці) можна носити вертикально на стегні.
• За спиною можна носити коли мама впевнено володіє слінгом, за умови що вона відчуває дихання дитини за спиною
• В нерегульованих видах слінгів (ергономічний рюкзак, фаст-слінг) можна носити з віку, коли дитина робить спроби сісти/ самостійно сидить без опори.

Горизонтальне носіння

У слінгах та намотках, які регулюються під потреби дитини, можна носити з народження в горизонтальних позиціях. При цьому голівка приблизно на рівні маминих грудей, ніжки, як мінімум до колін, - в слінгу (у новонароджених ніжки можуть повністю поміщатися в слінг), підборіддя не торкається грудей. При цьому дорослий обов»язково бачить обличчя малюка та контролює його дихання.

Не рекомендується носити горизонтально
• недоношених діток і зв»язку з підвищеним ризиком апноє
• діток із захворюваннями, які затруднюють дихання (ГРЗ)
• діток із діагностованими проблеми в кульових суглобах (дисплазія)
• особливих дітей (із затримками в рості та розвитку) з проблемами дихання, дітей які страждають на епілепсію, дітей із сильним гіпотонусом, які не можуть самостійно повернути голівку під час зригування.

Зверніть увагу, що не варто носити дитину в слінгу лише горизонтально – пози в слінгу мають бути різноманітними і звичними для мами та дитини.

Вертикальне носіння

У слінгах та намотках, які регулюються під потреби дитини, та дозволяють притягнути плечовий пояс та підтримати голівку, можна носити з народження вертикально спереду та зі зміщенням на бік.

Діток із сильним гіпертонусом, та недоношених діток розташовують в слінгу з ніжками всередині. Всіх інших малят рекомендовано носити із ніжками, виведеними назовні.
Техніка безпеки

 • Перший час, доки ви звикаєте до слінгу, підтримуйте малечу рукою для підстраховки. Це додасть вам впевненості і ви будете спокійнішими. А ваші емоції передаються малечі.
 • В слінгу не можна займатися спортом, оскільки різкими рухами та стрибками ви можете зашкодити дитині, а для себе можете не врахувати додаткову вагу та пошкодити свої м’язи. (такого спорту, як шахи, це не стосується)
 • Слінг не можна використовувати замість автомобільного чи велосипедного сидіння! Саме вони є найбезпечнішими, а безпекою дитини нехтувати не варто.
 • Для того, щоб підняти щось з підлоги, краще присідати, а не нахилятися.
 • Дуже обережно слід поводитися біля плити та інших гарячих поверхонь. Враховуйте, не тільки те, що дитина може різко потягнутися за чимось, а й те, що зі сковорідки може щось бризнути.
 • Пересуваючись по приміщенню, зважайте на свої більші габарити і будьте обережні біля кутів і в дверних отворах. А виходячи на вулицю подбайте про зручне і не слизьке взуття.
 • Коли дитинка лежить в колисці ви обов»язково повинні бачити її обличчя.
 • Завжди контролюйте дихання дитини
 • Не зважаючи на те, що в слінгу можна зручно годуват грудьми, краще не робити цього на ходу, аби малюк не поперхнувся.Загальні правила комфорту та вдалої намотки

Слінг має ТУГО притягувати дитину до мами. Таким чином забезпечується підтримка спинки дитини і правильний розподіл навантаження на мамину спину, а центр ваги опиняється ближче до мами, що також «полегшує її долю» ;) А тканина має бути розправлена щоб на спині не було грубих складок і перекручень, бо вони можуть давити і створювати дискомфорт.

 1. У вертикальних позиціях дитина має розташовуватися в М-ПОЗИЦІЇ (коліна симетрично і відчутно вище попи)
 2. Мамі і дитині має бути ЗРУЧНО. Слінг не повинен давити ні дитині, ні мамі.
 3. Слінг має бути ПІДТЯГНУТИЙ так, щоб попа дитини буда не нижче кісточки, яка виступає на стегні! Якщо нижче - вам буде важко і ви будете неповороткі, а навантаження на поперек буде в рази більше.Догляд за слінгом

Ваш слінг можна прати вручну, або в машинці, не використовуючи при цьому відбілювачі та хімічні очищувачі, при температурі не більшій за 40 градусів, на середніх обертах (щоб не шматувати аплікації), та дотримуючись загальних правил про окреме прання білих та кольорових речей.


Під час прасування будьте обережні з аплікаціями – вони можуть містити синтетику, яка не витримує високих температур.