Можливі помилки із сзк

Не помиляєтсья лише той, хто нічого не робить! те ж стосується і слінгів. І, напевно, такі гіперболізвані помилки вживу ніколи ніхто і не зробить, але, можливо, ця сторінка допоможе комусь впізнати свою проблему, усунути її і подружитися зі слінгом.


Отож, почнемо із загальних помилок, які можуть трапитися не залежно від того, чи ви носити дитину в колисці, чи вертикально:

На спині тканина має бути гарно розправленою. Інакше слінг не регулюється як слід, а вага розподіляється геть не правильно. perekrucheno-na-spyni.jpg

pravylna-spyna.jpg
perekrucheno-v-kilcah.jpg

В кільцях тканина теж має бути розправлена рівномірними складками, а борти обов”язково виведені на краї. Якщо в кільцях тканина перекручена, то гарно відрегулювати слінг дуже важко.

na-shyji.jpg

Плече має ніби чашечкою обтікати ваше плече. Якщо тканина дуже зсунута на шию, то мамі не комфортно і навіть боляче.


nyz`ko kil`c`a.jpg Кільця повинні бути розташовані приблизно на рівні ключиці. Якщо їх підняти вище, вони давитимуть в плече, якщо опустити нижче – обмежуватимуть регулювання слінгу, а для мам, які годують грудьми, опущені на груди кільця можуть спричинити лактостаз

Помилки в колисці

правильна колиска має виглядати отак:

good.jpg

* кільця на рівні ключиці,
* плече розправлена,
* тканина рівномірно підтримує спинку дитинки
* голівка і спинка на одній лінії (шийка не зігнута вперед)
* голівка на рівні маминих грудей
* ніжки  трішки вище попи


ne-rozpravlena-tkanyna.jpg

Якщо тканина не розправлена, не можливо відрегулювати слінг. Малюку дискомфортно, йому надавлюють складки і досягти зручної пози практично неможливо

tkanyna-na-golivci.jpg

Забагато тканини при голівці. Через то не вдається правильно і зручно покласти голівку. Всю зайву тканину слід опускати під ніжки.

perekrucheno-v-kilcah.jpg

Голівка дуже зігнута вперед. Дитині не зручно. Можливі проблеми з диханням, а при годуванні груддю – із ковтанням. Це – ризик для здоров”я.

golivka-ne-v-slingu.jpg


Голівка не лежить на бортику. Мама весь час мусить підтримувати голівку.

zanyzko.jpg


Погано підтягнутий слінг. Мамі важко, а дитина не отримує правильної підтримки і її поза не дуже фізіологічна, що є загрозою для здоров”я


Помилки при вертикальному носінні

Якщо ви носити дитину вертикально і при цьому

vert-good.jpg

* кільця в районі ключиці

* ніжки складені жабкою, або широко розведені

* спинка не перекривлюється на боки

* верхній бортик проходить не нище ніж під лопатками

* у вас немає бажання підняти дитинку повище

то, скоріш за все, ви все робите правильно ;)а помилки можуть бути такі:

Погано підтягнутий слінг. Малеча в результаті не отримує належної підтримки і спинка перекривлюється на боки (на жаль, без фото)
vert-nyzko-bortyk.jpgБортик не піднятий достатньо. Знову немає підтримки для спинки

vert-zanyzko.jpg

Мамі хочеться підняти дитину повище. І це їй вдається. Значить дитину ви посадили занизько.

Щоб визначити чи все гаразд, спробуйте підняти дитинку вище, ніби притиснути її до себе. Якщов ам це вдасться – підтягйте більше слінг.

Ще одним спосіб перевірити чи достатно високо сидить маля: спробуйте поцілувати його в лобик! Якщо ви це можете зробити, значить все ок!

vert-nyzko-kilca.jpgvert_nyzko-kilca2.jpg

Найбільш розповсюджена помилка, за якою тягнуться і багато інших (несиметричність розташування, не достатня підтягнутість) – занизько опущені кільця.


Вертикальна позиція для старшої дитини має виглядати приблизно отак:

vert2-good.jpgvert-2-symetrychno.jpg


* ніжки широко розведені
* коліна симетрично і вище попи (утворюють з нею літеру “м”)
* верхній бортик під лопатками
* дитина не нижче стегнової кістки, а  краще на рівні талії
* тканина підтягнута достатньо, щоб вам не хотілося тримати дитину руками, а дитині не хотілося триматися за вас ;)

Помилки виглядають приблизно отак:

vert-2-ne-rozvedeni-nogy.jpg


Не розведені ніжки. Довго ви так не пронесете – дитина вислизатиме. Звісно  про хорошу підтримку спини тут теж не іде мова.

vert2-ne-symetrychno.jpg


Коліна не симетрично. Спинка перекошується – це шкідливо для здоров”я. Однією з причин можуть бути занизько опущені кільця. Або дитина намагається вилізти ;)

vert2-nyzko-bortyk.jpg


Бортик не піднятий до лопаток. Спинка не підтримується.  І вам, і головне, дитині так важко сидіти.

vert2-ne-pidtagnuto.jpg


Слінг не підтягнутий. Моя доня навіть для фотки відмовилася так сидіти, а чіплялася за мене як кошеня ;) Немає підтримки – і дитині страшно, і мамі важко, і в результаті ви тримаєте дитину


І на закуску давайте розберемо конкретний не постановочний приклад:

Дякую цій чудові парі, що не відклали слінг, не залишили все як було, а звернулися із запитанням “що зробити?”. Маму насторожило, що ніжки не симетрично:

ne symetrychno.jpg

а не симетрично вони тому, що кільця дуже низько.  Щоб виправити цю помилку потрібно пересунути кільця вище на ключицю, витягнути з-за спини зайву тканину (якщо цього не зробити, кільця знову опустяться дуже низько, коли затягуватимете хвіст), посадити правильно дитину (на себе посадити правильно, так наче слінгу і немає) і підтягнути хвіст.  В результаті ми отримали:

ne rozvedeni nizhky.jpgne rozvedeni nizhky zboku.jpg

ніжки вже симетрично, кільця на місці, підтримка по спинці хороша, але! але колінка десь на топу ж рівні, щой попа! а якщо врахувати, що попа ще й в папмперсі… здається, що малеча сидить не дуже надійно :( І воно справді так. Бо попа має бути нижче колінок. Потрібно трохи ослабити слінг, трохи нахилитися вперед (щоб мати можливість якось рухати дитину і поправляти слінг), і просадити попу нижче і підняти колінка, а внутрішній бортик слінгу підняти вище – зробити глибшим гаманець. І знову все гарно затягнути. Але слідкуйте за тим, щоб кільця знову не сповзли! Після таких не складних маневрів, маємо:

good.jpg

ніжки симетрично, колінця вище попи і утворюють з нею літеру “м”, кільця на місці, навіть ручки дитинка погодилася заховати ;) Все вже значно -значно краще. Тільки варто трохи більше підтягнути полотнище слінгу посередині, щоби на спинці воно не надувалося, а підтримувало спинку!

Ще раз дякую мамі з малюком (вірю, що тепер вони вже правильно користуються слінгом), і хай щастить і їм і вам! ;)