Успішний старт

Дуже часто наші вчинки і поведінка зумовлені традиціями і забобонами. І, чи не найбільше з них, стосується таємничого періоду вагітності та такого щасливого і водночас дуже відповідального часу по народженню дитини. Регламентується все: їжа, пиття, сон, купання, годування, одяг та хатній простір, прогулянки та виховання. І, на жаль, багато з цих традицій зумовлені не потребами мами та дитини, а радянською стандартизацією та ставленням до жінки, як до безстатевого товариша та активного будівника світлого майбутнього, і нівелюванням матері-годувальниці. Саме тому, на нашу думку, на стільки розповсюджені у нас пустушки та пляшечки із сумішами, загратовані ліжечка та настирливі поради не привчати до рук немовля. І, коли на хрестини, родини чи перші відвідини збирається родина, молода мама, на додачу до привітань, брязкалець та милих маленьких одежинок, отримує величезну кількість інформації, серед якої справді корисної не так вже й багато :( Тому, зовсім не дивно, що в суспільстві дитячих візочків і ясельок, так часто можна почути фразу «А у нас слінг не пішов».

Насправді, навіть найнезручніший слінг дозволяє успішно носити дитинку, але для цього потрібне мамине бажання, трішки знання або інтуїція, яка допомагає розуміти дитину. І було би не зле, якби старші і досвідченіші, розказували молодим і зеленим мамам, не тільки забобони, а ще й підтримували та вчили слухатися своєї інтуіції, адже це дуже потужний природній механізм взаємодії та порадник.

Отака от довга передмова. І, напевно, якщо вона викликала у вас шквал заперечень, то ви з тих мам, чий стиль виховання дітей не визнає слінгу. Таких багато. Так для нас традиційно… Але якщо ви хочете, щоб ваша дитинка була весь час поруч, то вам слінг знадобиться і допоможе. Просто витратьте трохи білше часу на те, щоб навчитися ним користуватися.

Отож, як подружитися зі слінгом?


1. 1. Вивчити інформацію

Думаю, ні для кого не секрет, що дитина дуже добре відчуває мамин психологічний стан. Якщо мама нервує і переживає, малеча вередує. Це природно – малеча так знайомиться з небезпекою. Так само природно для мами з дитиною від небезпеки віддалятися.

І тому, якщо ви наслухаєтеся бабусь під під’їздом, чи інших порадників, які хочуть вам тільки добра, а тому слінг категорично не рекомендують (бо дитина там «скрючена, виверне шию, задихнеться і стане косоокою»), але таки спробуєте малечу в нього покласти, то можете не сумніватися, що малеча відчує ваші сумніви і від слінгу відмовиться. Аби такого не було, ви маєте знати думку про слінги не лише тих, хто їх заперечує, а ще й лікарів та психологів: про анатомічність, розвиток м’язового корсету та ментальне здоров’я пари мама-дитинка (почитати можна наприклад тут: http://www.slingokonsultant.ru/articles/doctors/ ), бути знайомою не лише з традицією дитячих візочків, а й знати, що є країни, в яких дітей носять біля себе за допомогою різних пристосувань, і ці діти зовсім не виростають каліками.

2. 2. Вивчити інструкції

Тепер ви знаєте, що слінг – це чудово. Але він вам видається складним і незбагненним, ви не знаєте, як до нього підступитися, з чого почати, і як правильно покласти туди дитину. І у вас тремтять руки, а дитина продовжує вередувати. Щоб уникнути цього не полініться перечитати інструкцію, зрозуміти її, і спробувати слінг з якоюсь іграшкою. Перед тим, як класти дитинку ви маєте переконатися, що знаєте як це зробити. Критично подивіться в дзеркало і порівняйте результат з інструкцією. Прочитайте, які можливі помилки, щоб їх уникнути (наприклад тут: http://www.slingokonsultant.ru/articles/sling/slingerrors.php )

3. Спробуйте різні позиції

Ви наче впевнені, і наче все робите правильно, але дитина все одно не визнає слінг? А скільки вашій дитині? Справа в тому, що вже навіть дво-, тримісячне маля навряд чи погодиться лежати в колисці просто так. Спатки чи смоктати цицю із задоволенням, але в іншому випадку йому вже хотітиметься чогось інакшого. Спробуйте вертикальну позицію на животі. Спробуйте підняти дитинку вище, щоб вона могла щось бачити. Ще старшу – посадіть на стегно – так ви додатково збільшите огляд.

І обов’язково пропонуйте їй щось нове і цікаве, пританцьовуйте і розказуйте, що тепер вона зможе бути біля мами, допомагати розкидувати ложки на кухні і діставати листочки на вулиці, що вам обом так буде зручно, цікаво і приємно ;)

Але не силуйте! Адже може саме зараз ваше дитя хоче відповзти в куточок і там попісяти ;), або походити ніжками! А через 10-15 хвилин воно із задоволенням залізе в слінг.

4. Перевірте одяг!

Вашому малюку має бути комфортно! Якщо йому давить ґудзик вашої кофти, натирають стрази чи коле змійка, він буде вередувати. Якщо в нього звичайні повзунки із «закритими» носочками – вони будуть тиснути на маленькі пальчики, затісні штанці можуть муляти в промежині, застібка на кофточці – натирати під шийкою тощо.

5. Слінг і фізіологічні потреби

Мами, які практикують висаджування знають, що для дитинки, навіть найменшої, не є нормою пісяти на маму. Тому немовля може вовтузитися і навіть плакати, сигналячи мамі про свою потребу попісяти, а після того знову спокійно сидіти в слінгу

6. Зробіть слінг своїм

Дітки, особливо найменші, дуже чутливі до запахів. Ви певно стикалися з тим, що по приходу в дім чужих людей дитина стає неспокійною. Хтось каже, що то люди не так дивляться, а хтось каже, що то малеча унюхала чужого, незнайомого, тобто небезпечного. Таким же чужим може бути й слінг.

Виперіть його в своєму порошку, який має знайомий запах, поносіть на собі, покладіть в своє ліжко, щоб слінг перестав носити в собі невідомість

7. Орієнтуйтеся на комфорт!

Ну і найголовніше правило в слінгоносінні (звичайно, після рівномірної підтримки спини малечі ;) ): і мамі, і дитині має бути зручно! Прислухайтеся до своїх відчуттів, інтуїції і сигналів найріднішої маленької людинки, і насолоджуйтесь близькістю та гармонією!

А турботливим бабусям та тіточкам, які переймаються тим, що ваша дитина з вас ніколи не злізе, запропонуйте трішки почекати – зовсім скоро у вас буде нагода переконати їх на ділі, що чим більше мами отримує немовлятко, тим швидше воно стає самостійним і впевненим.

Але тут є підводний камінь – ви сумуватимете за слінгом
;)