Який слінг обрати


Ваша сусідка вп”яте поїхала в мандри з дитиною, якій і 2 років немає? Ваша знайома пару місяців як народила втретє і вже умудряється щодня готувати на всю родину, ще й старших на гуртки водити? Ваша подруга щойно годувала малюка грудьми, а Ви цього і не помітили? А вчора вона була в музеї?  А зараз збирається  в магазин, в який  не пускають з дитячим візочком? І всі вони користуються слінгами… А ще Ви чули, що слінг допомагає у боротьбі з коліками, що носіння в ньому з розведеними ніжками є профілактикою дисплазії, що слінгодітки ростуть спокійнішими і розвиваються швидше, і вирішили спробувати це пристосування. Аж тут виявляється, що вони бувають різні.


І який слінг вибрати? Я постараюся допомогти Вам: дати якомога повнішу інформацію і структурувати її. Ми розглянемо:

leli4-2_800Для яких ситуацій  потрібен слінг

Вікові обмеження

Доступні пози і позиції в різних слінгах

Розподілення ваги в різних слінгах

Швидкість одягання різних видів слінгів

Яким слінгом легше навчитися користуватися

Розміри слінгів. У тому числі розміри слінгів-шарфів для різних намоток

Як підібрати слінг під пору року. У тому числі які слінги краще на літо, які на зиму

Познайомимось із слінгом-кишенею та фаст-слінгом

І підсумуємо все порівняльною таблицею


Для початку Ви маєте з”ясувати для яких ситуацій Вам потрібен слінг. Доповнення до дитячого візочка, чи його повна заміна? Укачування на сон, чи повноцінні прогулянки? Кількахвилинне завершення хатніх справ, чи повноцінне прибирання-готування з малюком? Донести дитину від машини до дверей будинку, чи поїздки на громадському транспорті? Сходити з малюком на плановий медогляд, чи на дитячий майданчик, щоб старша дитина погралася з однолітками? Тобто, чи потрібен Вам слінг, щоб носити подовгу, чи, скоріше, для того, щоб швидко заспокоїти малюка і закінчити почату справу?

В житті рідко трапляються однозначні ситуації і далеко не завжди можна виділити найважливіше, тому, скоріш за все, Ви не змогли впевнено відповісти на попереднє запитання.  Я розкажу про плюси і мінуси найпоширеніших видів, а Ви спробуєте визначитися, що для Вас пріорітитніше. Проте пам”ятайте, що:

1. основні види слінгів взаємозамінні і доволі універсальні,

2. Вам може більше підійти не те, що вподобала Ваша подруга (знайома, продавець, консультант).


Давайте почнемо з найпростішого - з вікових обмежень.

Для новонародженого підходять слінг з кільцями, слінг-шарф і, умовно підходить, май-слінг. “Умовно підходить” - це тому, що май-слінги бувають дуже різні - є з досить цупкими спинками, а є м”які і пластичні. Останні можна використовувати для найменших діток, якщо Ви не полінуєтеся посоромитесь, і попросите консультанта перевірити правильність пози дитини.

Ергономічний рюкзак, з якого воліли би починати всі батьки, бо він здається найпростішим, можна використовувати не раніше  ніж дитина почне впевнено тримати голову, перевертатися із живота на спину і гарно спиратися на передпліччя, та ще й важитиме не менше 7,5кг. А краще почекати, коли малюк вмітиме сидіти без опори.

Хіп-сіт, який слінгом не є, але часто стоїть в одному ряді з ними, оскільки допомагає мамі зберегти поставу, а дитині забезпечує фізіологічну позу, можна використовувати, коли дитина вміє стояти, оскільки він не забезпечує підтримки спині, а тому м”язи мають бути доволі сильними, щоб втримувати малюка.


Якщо ми вже заговорили про вміння малюка, то торкнемося і його вподобань, тобто розглянемо пози і позиції в слінгу.

Часто батьки новонародженних хочуть носити їх горизонтально. В нашій традиції догляду за дітьми вважається, що потрібно і можна тільки так і більше ніяк. Те, що ці ж традиції приписують після годування поносити малючка “стовпчиком, щоб він випустив повітря” , чомусь забувається коли починаємо говорити про вертикальне носіння в слінгу. Тим не менше дуже часто навіть новонародженні хочуть щоб їх носили саме так. Дослідження доводять (наразі оновлюються статті на сайті Ліги слінгоконсультантів і не всі доступні - як тільки з”являться - дам лінки), що для діток найкраще бути у мами на животику, з піджатими колінцями, скругленою спинкою і, ніби, хапатися за маму ручками. Так малючкам спокійніше - їх животик гріється маминим, що є профілактикою коліків, вони чують звичне з утроби мамине серцебиття, скругленність спинки забезпечує найкращу інервацію всіх органів, кут вставляння тазової кістки в кульшовий суглоб оптимальний для профілактики дисплазії. А якщо ця поза зафіксована слінгом і мама займається справами, або прогулюється, знайомий ритм ходи заколисує дитинку, як це було в животику. Тож не лякайтесь вертикального носіння - вони фізіологічне навіть для найменших. Але є ті дітки, які люблять колисочку, а новонародженні ще й зазвичай не можуть взяти вертикально груди, тож на годування їх треба перекладати в горизонтальну позицію. Носити горизонтально можна в слінгу-шарфі (намотки “Колиска в хресті над кишенею”, “Колиска в простому хресті”, “Колиска в ребозо”) та в слінгу з кільцями. Теоретично і в май-слінгу можна намотати колиску, проте цей вид слінгу більше підходить для вертикалі. В ергономічних рюкзаках колиска неможлива навіть теоретично.

Вертикально носити дитину можна в усіх видах слінгів (див. вище в якому слінгу носити з якого віку). Якщо дитинка ще не тримає голівку, ви маєте подбати про її підтримку. В слінгу з кільцями це можна зробити самим полотнищем слінгу, в май-слінгу це має бути передбачено конструкцією. В ергономічних рюкзаках не носять таких малюків.

Коли маля підростає, йому хочеться мати все більший і більший огляд навколишнього. У батьків виникає спокуса розвернути його обличчям від себе. Проте будьте обережні - надмірна кількість нових вражень може перевантажити психіку дитини.  Значно безпечніше знайомити дитинку зі світом розташувавши її на стегні. Так вона може бачити те, що відбувається попереду вас, збоку і за спиною. Але крім того малюк бачитиме Ваше обличчя, Вашу реакцію на навколишнє і вчитиметься у вас взаємодії з іншими, він розумітиме, що все гаразд, коли бачитиме Ваше спокійне обличчя, навіть якщо йому трапиться величезний, дуже шумний і незрозумілий… трактор ;). На стегні найзручніше носити в слінгу з кільцями і слінг-шарфі, старших діток - на хіп-сіті. Май-слінг і ергономічний рюкзак можна пристосувати для носіння на стегні, проте це не найвиграшніше для них застосування.

А коли дитина дорослішає і стає важкою для мами, логічно її перемістити за спину. Адже для нас більш фізіологічно велику вагу носити на спині, ніж спереду. Окрім того, якщо намотати достатньо високо, малюк виглядати з-за Вашого плеча і бачитиме все, що відбувається попереду. Проте Ви можете зіткнутися з тим, що Ваші м”язи, які звикли до малюка спереду, не дуже готові нести його позаду. В такому випадку почнайте їх тренувати нетривалим носінням. У якому слінгу? Точно не хіп-сіт. Можна спробувати слінг з кільцями, але це не дуже просто і зручно. Май-слінг, ергономічний рюкзак і слінг-шарф - це те, що вам підійде для того, щоб носити дитину на спині.

Тепер поговоримо детальніше про мамині м”язи, а точніше - про розподілення ваги в різних слінгах.

Найкраще розподіляє вагу довгий слінг-шарф. Ці 4-5 метрів  завширшки близько 70 см обмотуються навколо мами так, що вона не відчуває ваги  дитини навіть якщо носити довго. Більшість намоток слінг-шарфа симетричні, що є величезним плюсом. А часто довжина дозволяє зробити ще й додатковий оберт, щоб підтримати живіт і стегна породілі. Проте, різні тканини поводяться по-різному: є більш слизькі,  намотка яких може поповзти, особливо з важчою дитиною, є занадто пластичні, і важка дитина в них провисає, а ті, що зовсім непластичні можуть погано підтягатися якщо дитинка маленька, або мама ще не зовсім знає, як краще це робити,  є зажорсткі в яких некомфортно новонародженному, а є затонкі, які можуть врізатися,особливо якщо у мами не вистачає досвіду, є й універсальні, які плюс-мінус підходять для різних мам і дітей, але ідеал у кожного свій ;) Та не впадайте в паніку - в переважній більшості слінгів-шарфів можна носити діток з комфортом і для них, і для Вас (а можна навіть в рушниках, парео, шторах і ковдрах, якщо в тому справді є потреба ;) ).

Короткі шарфи, май-слінг і фаст-слінги тримають приблизно однаково. Переважно основна вага в них приходить на плечі і верх спини. Май-слінги і фаст слінги симетричні. Короткі шарфи можна мотати по-різному.

Ергономічний рюкзак теж чудово тримає, але його цупкий пояс бере на себе більшість ваги і переносить її з верха спини вниз. Тому будь обережні якщо у вас проблеми в нижньому відділі хребта, якщо ви маєте варикозне розширення вен чи хвороби “по-жіночому” - краще не зловживайте носінням в рюкзачку. І хоча його “технологічний” вигляд припадає до душі багатьом батькам і вони обирають саме цю переноску, майте на увазі, що рюкзачок - це дуже чітка формочка, і її краще приміряти. Мій досвід тестування рюкзачків не дуже позитивний: з 6 видів, які я пробувала практично одночасно, 1 мені підійшов ідеально, в одному не вистачало висоти спинки, в одному - можливості носити з паралельними, а не перехресними лямками, а решта на підійшли зовсім або розташуванням кріплень, або попа моєї дитини в них не вписалася і її поза була нефізіологічною, а спина не отримувала належної підтримки.

Ще одне дуже суперечливе питання - розподілення ваги  в слінгу з кільцями. З одного боку він асиметричний і це одразу мінус. З іншого - широка смуга тканини розподіляє вагу на більшу частину спини. Носити в слінгу з кільцями значно і значно легше, ніж на руках. І навіть при його асиметрії, Ваша постава буде значно рівнішою, ніж якщо Ви подовгу носитимете малюка без нього.  До того ж він має свій величезний плюс - слінг з кільцями дуже “мобільний” - швидко одягається-знімається, швидко змінюються позиції з вертикальної на горизонтальну і навпаки.

А яка швидкість одягання різних видів слінгів?

Найшвидший - хіп-сіт. Але він не зовсім слінг, бо не підтримує спинку дитини.

Серед слінгів за першість будуть сперечатися ергономічний рюкзак (і фаст-слінг) і слінг з кільцями. Обидва одягаються дуже швидко. Рюкзак - це клац фастексом (застібкою), взяли дитину, підняли спинку переноски, накинули лямки, фінальний клац фастексом за спиною, або два по бокам (залежно чи лямки парелельно, чи перехресно). Слінг з кільцями достатньо перекинути через плече (переважно він зберігається із заправленим у кільця хвостом), взяли дитину, просунули ніжки під полотнище, підняли спинку, поправили позу малюка, підтягнули хвіст. Коли ви звикли і маєте певну сноровку це все займає менше хвилини.

Май слінг займає трішечки більше часу - ми зав”язуємо пояс, беремо дитину, піднімаємо спинку, але потім замість двох клацань фастексамив рюкзаку, нам потрібно перехрестити за спиною двометрові лямки, вивести їх вперед, потім ще раз назад і там зав”язати.

Намотки слінгів-шарфів дуже різні та всі вони вимагають дбайливого підтягування тканини. Є дуже швидкі, є такі, що вимагають попередньої намотки, є кількашарові, які займають трішки більше часу. Але коли мова йде про тривале носіння, то краще витратити якийсь час на підготовку, щоб потім мати можливість комфортно нести малюка аж до кількох годин без перерви.

Та кожним слінгом спочатку потрібно навчитися користуватися. Для початку Вам варто з”ясувати, яка поза є фізіологічною для малюка такого віку і з таким навичками, які має Ваша дитина. Про це можна почитати у статті “Носимо в слінгу правильно!”, в “Єдиній інструкції по слінгоносінню” та в інших статтях Ліги слінгоконсультантів. Коли Ви з”ясуєте що можна, що ні, і як має бути, можна приступати до освоєння слінгу. Варто зауважити, що різні люди сприймають інформацію і набувають певних навичок по-різному і за різний час. Мені траплялися мами, і навіть тата, які без жодного інструктажу і попереднього вивчення інформації, відразу правильно розташовували малюка в слінгу (але, переважно, це була не перша дитина). А траплялися і ті, які потребували кількох очних консультацій, щоб навчитися користуватися слінгом. Окрім того, комусь легше вчитися по відеоряду, комусь по фотоінструкціям, є ті хто потребують схематичних малюнків з текстовими поясненнями, комусь зручніше ставити питання по телефону, а інші краще сприймають друковані відповіді, багатьох влаштовують консультації по скайпу, але є ті, кому потрібна консультація вживу. І якщо у Вас не виходить навчитися по одній інструкції, спробуйте іншу, або зв”яжіться зі слінгоконсультантом, щоб отримати допомогу в освоєнні слінгу.

Безумовно серед слінгів є ті, які зрозумілі без пояснень - сама їх конструкція підказує що робити (але інструкцію все ж прочитайте - в ній можуть бути невеличкі секретики, які полегшують носіння і покращують позу дитини), а от логіку інших слінгів без інструкції зрозуміти важко. Найпростіші в освоєнні хіп-сіт, ергономічний рюкзак, фаст-слінг, потім май-слінг. Слінг з кільцями і слінг-шарф ділять останнє місце. Справа в тому, що довжина слінг-шарфа часто лякає і плутає батьків, але він симетричний. Слінг з кільцями на перший погляд простий, але ми маємо враховувати, що тканина з різних боків знаходить на різному рівні і в цьому складність слінгу з кільцями.

Тепер давайте звернемо увагу на розміри слінгів.

Май-слінги практично універсальні. Хіба в них дуже жорстка спинка, яка не дозволяє підганяти слінг під розмір дитини, або батьки великого розміру і потребують подовжених лямок.

Фаст-слінги та ергономічні рюкзаки можуть не підійти батькам по довжині лямок або поясу (але така проблема трапляється не часто і легко вирішується подовження строп). Гірше коли вони не підходять дитині. Спинка може бути заширока, тоді маємо перерозведенян ніжок, або завузька, тоді коліна звисають вниз і кут вставляння стегнових кісток в кульшові суглоби теж неправильний (проте частіше таку ситуацію ми маємо з дітками, які вже самостійно ходять, а то й бігають, і мають сформовані кульшові суглоби, а значить проблема неактуальна). Виточки на спинці можуть бути замілки, або надто глибокі, розташовуватися дуже близько чи широко - спинка рюкзака не обніматиме попу дитини і не забезпечуватиме належну підтримку. Тому ще раз наголошу, що рюкзачки краще міряти перед купівлею і не поспішати їх використовувати, адже це здоров”я дитини - може бути все гаразд, але краще перестрахуватися, щоб потім не довелося жаліти.

Слінги з кільцями переважно універсальні. Слінги без бортиків відрізняються лише довжиною хвоста (що некритично). Якщо слінги мають пом”якшуючі бортики, то уважно підбирайте розмір, бо завеликий слінг Ви не зможете підтягнути, а бортики замаленького лише заважатимуть, бо в вертикальній позиції проходитимуть під однією ніжкою і створять додаткову асиметрію.

Слінги-шарфи мають різну довжину. Яку обрати залежить від Вашого розміру одягу та зросту, та від намоток, для яких Ви берете слінг. Так найпопулярніша намотка, з якої переважно починають освоювати слінг-шарф - хрест над кишенею, потребує довгого шарфа. Зазвичай 6 розміру (4,7-4,8м). Але якщо мама маленька і худенька, то їй вистачить і 5-ки (4,2м), якщо має більші об”єми, то може знадобиться 7 (5,2м) чи навіть 8 (5,6м). Разом з тим, є маленькі і худенькі мами, які мотають хрест над кишенею з 7ки (5,2м) - вони люблять робити додатковий оберт навколо  талії для кращого розподілення ваги, та ще й хочуть, щоб хвости слінга гарно звисали і красиво драпувалися. Є й інша ситуація з шарфом - мама великого розміру, а  користується 4-ою (3,8м). Просто вона мотає шарф по-іншому (намотки “кенгуру”, “рюкзак”, “ребозо”, “посилене ребозо” або “усічений хрест над кишенею”, або ще якісь інші - їх дуже багато).

Для того, щоб визначити яка саме довжина Вам потрібна найкраще слінг приміряти, бо різні тканини поводяться по-різному: одній і тій же мамі і дитині, на одну і ту ж намотку, може знадобиться різна довжина різних шарфів. Якщо приміряти немає можливості, то щоб визначити довжину слінга для намотки хрест над кишенею, беруть радянський розмір одягу і ділять його на 10, якщо отримане число не потрапляє в розмірний ряд, то беруть найближчий довший (наприклад 46 р-р/10=4,6м, в розмірному ряді є 4,2м і 4,8м - беремо більший).

Свій спосіб визначити потрібну довжину слінг-шарфа запропонувала Голова правління Ліги слінгоконсультантів Ольга Плєскань. Вам потрібно сантиметровою стрічкою поміряти діагональ від кута плеча до клубового гребеня (кістки яка виступає  збоку, трішки нижче лінії пупка). Назвемо її ДПК (Діагональ від Плеча до Клубового гребеня). Тепер визначаємося з потрібними намотками, беремо калькулятор і звіряємося з табличкою:

osin-ssh

Вид намотки Кількість ДПК
Хрест над кишенею, Хрест під кишенею 7
Ребозо на стегні 2,75-3
Простий хрест 6,5
Рюкзак 5,5 або 3,5 (якщо вузол під попою дитини)
Кенгуру 5
Робін на стегні 4,5-5


Не останнє місце при виборі слінгу займає питання сезонності: чи підійде слінг на зиму? який слінг краще взяти для літа?

Ці питання не позбавлені сенсу, проте часто батьки вкладають в них інший смисл. Запам”ятайте: слінг - це лише переноска! Це не зимовий одяг для малюка, а влітку жарку в усьому і, навіть без нічого, особливо якщо є прямий контакт шкіри до шкіри! ;)

Та все ж скорегувати свій вибір залежно від пори роки таки варто, бо слінги  різні по теплопровідності і гідроскопічності (по-різному “дихають” і відводять вологу). Дуже багато залежить від складу тканини: якщо Ви візьмете слінг з шерстю, або кашеміром, чи слінг-кишеню з флісу на літо, то шансів запаритися у Вас в рази більше, ніж якщо Ви оберете бавовну, або льон. Але в холодну пору року тепленькі тканини можуть Вас зігрівати, що приємно, але не завжди має смисл (бо близький контакт з малюком і так дає багато додатково тепла). Далеко не останню роль грає плетення тканини: чиста бавовна, сплетена в трикотаж, або виткана в тоненький сатин, може парити навіть більше, ніж рихла синтетика - тут все вирішують розміри і кількість “дірочок”, які пропускають повітря. Але той же сатин може бути чудовим слінгом з кільцями на зиму, якщо його носити вдома, або під верхній одяг (зверху на пуховику тонесенький слінг виглядає трішки дивно, ще й дуже ковзається), а трикотажні шарфи чудові для зимових новонароджених. Льон часто жорсткий (особливо новий), але він краще тримає вагу і гарно відводить вологу від тіла, що дуже актуально коли жарко. І якщо взяти ситуацію, коли дитина спить на руках влітку в безвітряну погоду, то легше і Вам, і дитині буде зі слінгом, ніж якщо маля лежатиме в калюжці поту, який збереться між Вами і дитиною.

Залежність виду слінгу від сезону теж є. На літо краще обирати те, що має менше шарів тканини і краще продувається. Тобто слінг з кільцями, май-слінг. Ергономічний рюкзак паритиме під поясом, але доступ повітря між животом дитини і животом, або спиною мами, буде кращий ніж в інших переносках (але не забувайте звертати увагу на склад тканини - у відвертій синтетиці, скоріш за все, замучаєтеся). Разом з тим вдало підібраний слінг-шарф (рихлий і натуральний, краще з льоном) навіть в довгому варіанті може успішно використовуватися влітку.

Зимове слінгоносіння поділяється на 3 види:

imgp3239• під верхнім одягом (якщо жінка народила взимку, то, скоріш за все, немовля поміститься під ту ж куртку, яку мама носила на пузик; якщо дитинка “літня”, то використовують слінгокуртки або шиють спеціальні вставки в свій верхній одяг) та зверху. Якщо Ваша дитинка дуже маленька, краще її носити всередині - так Ви допомагатимети їй з терморегуляцією (грітимете її) і зможете годувати грудьми. Для цього краще використовувати симетричні переноски - слінг з кільцями перекошуватиме Ваш одяг - це не дуже зручно і не дуже естетично.

• Якщо Ваше чадо вже підросло і періодично проситься на землю, а то й тікає від Вас, то краще його носити зверху у своєму окремому зимовому одязі. Для носіння поверх зимового одягу краще обирати той слінг, який найменше ковзається - ергономічний рюкзак і фаст-слінг. Можна і слінг-шарф, але мотатися одягнутій важкувато. Можна і слінг з кільцями, але є ризик, що він буде дуже ковзатися (але першу свою доню я носила саме в слінгу з кільцями поверх неслизької куртки). Щоб намотати май-слінг поверх одягу теж доведеться постаратися, а  лямки його можуть з”їжджати, але був у нас і такий період, і був він доволі комфортним.

• Є ще й третій вид зимового слінгоносіння - вдома. Тут вже керуйтеся віком дитини, пріоритетним завданням (швидкість одягання, розподіл ваги, зімна поз…) і температурою в приміщенні (не перегрівайте дитину - вони це важче переносять, ніж холод).


Остаточно заплуталися? Ще трішки інформації і спробуємо зібрати все написане вище у табличку.

img_9915_crЄ ще такий вид - слінг-кишеня, він же слінг-труба, слінг-банан. Ви не зустріли його в цьому огляді тому, що я ним практично не користувалася. Це асиметрична переноска, яка не регулюється, а підбирається під розмір дорослого. Він дуже компактний - це його безсумнівний плюс. Але мені не вистачає в ньому можливості відрегулювати натяг тканини  - то перетискає ніжки дитини, то моє плече, то дитина вистрибує, то вихиляється. Можливо, я ним пробувала користуватися не в той вік дитини, але отак. Теорія говорить про те, що слінгом-кишенею можна користуватися від народження для вертикального носіння. Колисочка в ньому теж можлива, але для старших діток - у новонароджених в цьому слінгу занадто скруглюється спина, що небезпечно.

І детальніше поясню про фаст-слінг. Він відрізняється від ергономічного рюкзака м”яким поясом. Це робить слінг більш компактним, менш жарким влітку, але і вага в ньому розподіляється по-іншому - на верхню частину спини, як в май-слінгу, тоді як цупкий пояс рюкзака переносить більшу частину ваги дитини на ніжній відділ хребта.

А тепер резюме:

Порівняння слінгів
слінг з кільцями слінг-шарф довгий слінг-шарф короткий май-слінг ергономічний рюкзак фаст-слінг слінг-кишеня хіп-сіт
фішка мобільний універсальни і найкраще тримає вагу різноманітний зрозумілий технічний компактний рюкзак компактний не слінг
вік початку використання від народження від народження від народження від народження, за умови консультації зі спеціалістом, або з 2-3 місяців дитина впевнено тримає голову, перевертається із живота на спину і гарно спирається на передпліччя, важить не менше 7,5кг. А краще почекати, коли малюк вмітиме сидіти без опори. дитина впевнено тримає голову, перевертається із живота на спину і гарно спирається на передпліччя, важить не менше 7,5кг. А краще почекати, коли малюк вмітиме сидіти без опори. вертикально від народження, горизонтально з 3-4 місяців, або від народження за умови консультації зі спеціалістом коли дитина вміє самостійно ходити
горизонтальна позиція є, і дуже швидко змінюється на вертикальну і назад є є є, але не дуже зручна немає немає є немає
позиція на стегні є є є є, але не дуже зручна є, але не дуже зручна є, але не дуже зручна є є
заспинне носіння є, але важко реалізується є є є є є є немає
освоєння доволі складно - треба відчути тканину і враховувати ассиметрію доволі складно - треба відчути тканину і зрозуміти логіку намотки доволі складно - треба відчути тканину просто просто просто теоретично просто але я досі не вмію (напевно, це моя специфіка) дуже просто
одягання швидко “довго” (все одно це не займає багато часу) “довго” (все одно це не займає багато часу) швидше, ніж шарф, довше, ніж слінг з кільцями і рюкзак швидко швидко швидко дуже швидко
розміри якщо без бортиків, то практично універсальний залежить від намотки і розміру дорослого залежить від намотки і розміру дорослого якщо спинка пластична, то практично універсальний (крупним дорослим можуть знадобитися подовжені лямки) підбирається під дитину. Крупним дорослим можуть знадобитися подовжувачі строп. підбирається під дитину. Крупним дорослим можуть знадобитися подовжувачі строп. дуже ретельно підбирається під розмір дорослого і залежить навіть від товщини одягу (зимовий-літній) універсальний
сезонність не дуже підходить для носіння під верхнім одягом залежить від складу і плетення тканини залежить від складу і плетення тканини легший, ніж слінг-шарф краще від інших підходить для носіння поверх верхнього одягу. Влітку парить під поясом, але має хорошу вентиляцію по бокам. Звертайте увагу на тканину. краще від інших підходить для носіння поверх верхнього одягу. Влітку має хорошу вентиляцію по бокам. Звертайте увагу на тканину. не дуже підходить для носіння під верхнім одягом, але може бути зручним для носіння поверх нього не підходить для носіння під верхнім одягом, але зручний для носіння поверх нього (за умови неслизького дитячого комбінезону)
компактність відносно компактний некомпактний відносно компактний відносно компактний некомпактний відносно компактний компактний некомпактний

Сподіваюсь, стаття допомогла Вам вибрати перший слінг! (Чи перших 2? ;) )

Аліна Яковенко

Член Ліги слінгоконсультантів

Виробник слінгів “Леля”

 

Вважаєте корисним цей матеріал? А копіювати без письмового дозволу не можна!

Але можна натиснути кнопку, щоб поділитися в соціальних мережах: